Krāslava - Daugavpils

0 km. Savu maršrutu Jūs uzsākat pie bijušās prāmju pārceltuves Krāslavā.Ceļā Jūs pavadīsiet divas dienas un pa upi nopeldēsiet ~ 64 km.

1.1 km. Jūs nopeldējāt mazliet vairāk par kilometru un sastopāt savā ceļā salu. Ja Jūs peldat no Piedrujas, Jūs varat uz tā ierīkot atpūtas vietu vai pārnakšņot (parūpējaties par malku ugunskuram). Neaizmirstiet aiz sevis novākt atkritumus, vai sadedzināt tos ugunskurā.

1.6 km. Pa labi Jūs varēsiet ieraudzīt „Ādama dabas taku”. Ja Jūs nogurāt no airēšanas, varat piestāt krastā un to apskatīt. Apskate aizņems aptuveni 45 minūtes.

3 km. Šeit atrodas tā saucamā „ATBALSS ieleja”. Ja skaļi izkliegt jautājumu: „Ādam, kā sauc tavu sievu?”, atbalss atbildēs „Ieva”. Pamēģiniet, Jums noteikti sanāks!

4.5 km. Nopeldot vēl aptuveni 2 km, Jūs nonāksiet pie „Dvoriščes” sēkļa. Bez tam šajā vietā atrodas dažas salas.

4.8 km. Burtiski daži simti metru un Jūs pietuvojaties viesu mājai „Skerškāni 1” . Lauku maja „Skerškāni 1” dabas parka „Daugavas loki” teritorijā piedāvā:
– klusu atpūtu Daugavas krasta lauku māja, kā arī:
– izbaudīt visus pirts labumus ar aromātisko saunu no dziedinošo zāļu uzlējumiem,
– pasēdet pie ugunskura vai ārā pie kamīna Daugavas krasta,
– vietu piknikam, šūpoles bērniem, vietu teltīm,
– vēsa vakarā pavakariņot sveču gaismā „latgaliešu” nama retro istabā pie kamīna.
      Ir iespējams pasūtīt:
–         zivju zupu no svaigām zivīm, vāritu uz ugunskura,
–         šašliku.

T. 656 22922 M.t. (+371) 29195745 e–mail: skerskans@inbox/lv

6.7 km. Diezgan taisns upes posms ar dažam salam – ideāla vieta lai pamakšķerētu.

7.8 km. Jūs piepeldējāt pie viesu mājas „Skerškani 2”.

9 km. Jūs tuvojaties „Užingorskam” – šeit no vienas un otras puses Jūs atradīsiet lieliskas smilšainas peldvietas, pie kurām ir iespējams piestāt un nopeldēties (mēs Jums ieteiktu peldvietu no labas puses – tā ir līdzenāka un straume tur ir lēnāka).

10 km. Lūk klāt ir nelielas krāces. Tās nav kalnu krāces, bet tomēr ...

13.8 km. Jus nonācat Kaplavā. Pa labi – Kaplava, pa kreisi – Vecā Kaplava. Kreisajā krastā atrodas Kaplavas Pareizticīgo baznīca un māja. Bez tam netālu no krasta ir segta nojume ar garu galdu. Negaisa laika tā ir ideāla vieta, kur patverties no lietus.

14 km. Dažus simtus metru attālumā no Kaplavas ir sala, kuru labāk apiet no labās puses (no kreisās puses ir ļoti sekls uz daudz akmeņu – vat sabojāt intentāru).

17.3 km. Mierīgs upes posms – baudiet dabu!

19.2 km. Upes „Mālkalne” ieteka.

25.4 km. Jūs nonācāt pie „Slutišķiem”. Šeit arī ir aprīkota vieta atpūtai, tomēr par cenu Jums jāvienojas ar saimniekiem.

30 km. Lūk, Jūs nonācāt pie vietas, kur noslēdzas pirmā ceļojuma diena – „Daugavas vārti”. Dabas skati nemaz nav sliktāki kā Sugulda: tos veido Slutišķu un Ververu kraujas. Tauta šo vietu sauc par „Pliko kalnu”(kad kokiem ir lapas, tad liekas, ka tā nav, bet atbraucot pavasarī vai rudenī, viss tūdaļ klūst skaidrs). Neaprīkotas apstāšanās nakts vietas atrodas kā kreisajā krastā, tā arī labajā krastā. Tomēr pieņemamāks šķiet labais krasts (2 km posmā vairākas vietas nakšņošanai).

34 km. Skatu tornis „Vasarģiļišķi”. Paveras burvīgs skats uz Daugavu.

36 km. Kempings „Ozianna”. Ja Jums patīk nakšņot ar komfortu, tad šeit Jūs varat palikt pa nakti pirmajā dienā. Šī vieta ir tikai vienas stundas peldējumā no „Daugavas vārtiem”. Rezervēt vietas Jūs varat pa tālr. 29182474. „Aktīva atpūta Latgalē” klientiem būs 10% – atlaide.

45 km. Jūs petuvojāties pie sēnas pilsētas „Vecpils” un „Dinaburgas pils” drupām – interesanta vēsturiska vieta.

50.4 km. Ciemats „Krauja”. Līgz Daugavpilij paliek tikai 13 km pa upi.

55.8 km. Ruģeļu karjers. No šīs vietas sākas Daugavpils pilsētas teritorija.

61 km. Pēdējā taisme pirms tilta pār Daugavu.

64 km. Jūsu ceļojums ir noslēdzies, piestājam krastā, nododam inventāru.

 

Ceram ka Jums patika mūsu virtuālais ceļojums pa maršrutu Krāslava–Daugavpils un Jūs vēlēsieties to visu izmēģināt realitātē. Uz tikšanos Latgales skaistākajā nostūrī kopā ar „Aktīva atpūta Latgalē”.