Dabas parka “Daugavas loki” dzimšanas diena ir 1990. gada 8. februāris. Tas aizņem teritoriju 25 km garumā un 3-7 km platumā Krāslavas un Daugavpils novados. Jāatzīst, ka pastāv virkne maršrutu no 10 līdz 100 km. Mēs apskatīsim vispopulārāko maršrutu Krāslava – Daugavpils (63 km, 2 dienas).

0 km Jūs sākat savu maršrutu Krāslavā, bijušā pontontilta vietā. Ceļā Jūs būsiet divas dienas, veiksiet 63 km garu maršrutu.
1 km Esat nobraukuši nedaudz vairāk par kilometru un satiekat savā ceļā salu. To labāk apbraukt pa kreiso pusi, jo labajā pusē ir ļoti akmeņaina gultne (sevišķi jūlijā un augustā), var sabojāt inventāru. Kreisajā krastā atrodas skatu tornis, no kura paveras brīnišķīgs skats (var apmeklēt arī ārpus maršruta).
2 km Labajā krastā starp kokiem Jūs varēsiet redzēt Adamovas dabas taku. Ja esat piekusuši airēt, varat izkāpt krastā un to apskatīt. Tas aizņems aptuveni 45-60 minūtes. Takā atrodas tā saucamā Skaņu ieleja. Ja skaļi izkliegt jautājumu: “Ādam, kā sauc tavu sievu?”, atbalss atbildēs: “Ieva”. Pamēģiniet, jums noteikti izdosies!
2.5 km Aptuveni pēc pus kilometra Jūs nokļūsiet Adamovas krauja. Šajā vietā atrodas arī vairākas salas.
5 km Jūs nokļūsiet brīvdienu mājā “Skerškāni”. Tā ir lieliska vieta piknikam un atpūtai. Ja Jūs izvēlētas ceļot no Indricas, tad šī ir piemērota vieta nakšņošanai (var apmeklēt arī ārpus maršruta).
6-8 km Taisns posms – ideāla vieta makšķerēšanai.
9 km Jūs tuvojaties Užingoras smilšakmens atsegumu vietai. Šeit gan vienā, gan otrā pusē Jūs redzēsiet lieliskas smilšu pludmales, kurās var piestāt un izpeldēties (Mēs iesakām pludmali labajā pusē: tā ir labāka un straume nav tik spēcīga).
10 km Nu re, arī daži šķēršļi priekšā. Nav kalni krāces priekšā, bet tomēr…
14 km Jūs esat pietuvojušies Kaplavai. Labajā pusē - Kaplava, kreisajā – Veckaplava. Kreisajā krastā atrodas Kaplavas pareizticīgo baznīca. Dažus simtus metru no Kaplavas atrodas sala, kuru labāk apbraukt pa labo pusi.
16 km Tuvojamies Lielbornes muižai. Pēdējo gadu laikā muiža piedzīvojusi ievērojamas pārmaiņas (var apmeklēt arī ārpus maršruta).
16 -24 km Mierīgā upes daļa – baudiet dabu.
25 km Esat nokļuvuši Slutišķos. Arī te ir labiekārtota atpūtas vieta, labs piebraucamais autoceļš un dabas taka.
30 km Nu re, esat sasnieguši vietu, kur noslēdzas pirmās dienas ceļojums – “Daugavas vārti”. Skaistuma ziņā ainava neatpaliek no Siguldas: to veido Slutišķu un Ververu kraujas. Vairākas neiekārtotas piestātņu vietas ir gan labajā, gan kreisajā krastā. Tomēr ieteicamāk apstāties ir labajā krastā (2 km garumā ir vairākas naktsmītņu vietas).
34 km Vasargelišķu skatu tornis. No tā paveras skaists skats uz Daugavu. Vai atceraties 10 latu naudas zīmi? Zīmējums, kas uz tās bija attēlots, ir tieši šis skats no Vasargelišķu skatu torņa (var apmeklēt arī ārpus maršruta).
35 km Kempings “Ozianna”. Ja Jums patīk nakšņot komfortablos apstākļos, tad šeit varat nakšņot pirmās dienas noslēgumā. Tas ir tikai stundas attālumā no “Daugavas vārtiem”.
44 km Esat pietuvojušies pie Vecpils pilskalna un Dinaburgas pils maketa. Interesanta vēsturiska vieta (var apmeklēt arī ārpus maršruta).
50 km Labajā pusē atrodas ciemats Krauja. Līdz Daugavpilij atlikuši vien 13 km pa upi.
55 km Rugeļu karjers. No šīs vieta sākas Daugavpils.
56-63 km Pēdējā taisne līdz Daugavpils tiltam.
63 km Uzreiz pēc tilta, labajā pusē ir arka. Tur arī noslēdzas Jūsu ceļojums. Piestājam krastā, nododam inventāru.

Ceram, ka Jums patika mūsu virtuālais ceļojums maršrutā Krāslava – Daugavpils un Jūs to izbaudīsiet realitātē. Uz tikšanos skaistākajā Latgales vietā kopā ar “Aktīva atpūta Latgalē”.

Atpūties aktīvi, atpūties Latgalē!!!