Mēs vēlamies Jums piedāvāt ceļojumu pa Latgales ezeriem. Maršrutā iekļauti 6 visskaistākie ezeri, kuri savā starpā savienoti ar caurtecēm un Dubnas upi. Šis maršruts pastāv jau daudzus gadus, kopš tika izveidota tūristu bāze “Sauleskalns”, kas atrodas pie kalna ar tādu pašu nosaukumu (tā augstums -211 m). Tas ir divu dienu maršruts. Ja ir vēlēšanās, var veikt tikai daļu maršruta, pārlaižot nakti kādā no viesmīlīgajām brīvdienu mājām. Maršruta garums – 25 km.

Maršruts sākas Dridža ezerā, var uzsākt laivu braucienu gan no Sauleskalna, gan no atpūtas kompleksa “Dridži” (tajā ir namiņi un telšu vietas, tur var atstāt autotransportu uz laivošanas laiku. Tālr. 26661131). Dridzis ir dziļākais ezers Latvijā, tā maksimālais dziļums sasniedz 65 m. Ezerā ir 8 salas, uz dažām no tām pagājušā gadsimta vidū pastāvīgi dzīvoja cilvēki. Otrs mūsu maršruta ezers ir Ots. Šajā ezerā mēs nokļūstam pa nelielu, 200 m garu caurteci. Šis nelielais ezers aizņem vien 120 ha un tā maksimālais dziļums ir tikai 7 metri. Virzoties ZR virzienā, pēc 2 km mēs nokļūstam 0,5 km garā kanālā, kurš ved uz Ārdavas ezeru. Pa to mums jāpeld aptuveni 4 km, pieturoties Ziemeļu virzienam, līdz upei Dubna, kas mūs aizvedīs līdz Lejas ezeram. Ārdavas ezers ir bagāts ar līčiem un ir ļoti ainavisks. Ja ir vēlme pirmās dienas braucienu noslēgt agrāk, var nakšņot kādā no brīvdienu mājām. Lejas ezerā mēs nokļūstam netālu no atpūtas kompleksa “Lejasmalas”, ja plānojat divu dienu braucienu, tad iesakām nakšņot tieši pie Lejas ezera.

Lai nokļūtu mūsu ceļojuma piektajā ezerā – Cārmanis – mums jāairē aptuveni 2 km, pieturoties labajam krastam. Cārmaņa ezeram ir garena forma, tāpēc, vienkārši virzoties uz priekšu, aptuveni pēc 5 km, pie ceļa Grāveri – Strodi mūsu ceļojums būs noslēdzies.

Maršrutu var pabeigt vai nu šeit vai pārnest laivas uz 250 m attālo ezeru un turpināt ceļojumu pa sesto ezeru maršrutā – Jazinka ezeru.

Laivas labāk pārnest pie katoļu baznīcas, jo šajā vietā tas būs ērtāk un prasīs mazāk laika un pūļu. Jazinka, tāpat kā visi maršruta ezeri, ir ainavisks un, laba loma gadījumā, interesants makšķerniekiem, tāpēc, ja palicis brīvs laiks, var nodoties makšķerēšanai.

Maršruta finišs Jazinka ezerā ir līcī, kas atrodas ezera ZR daļā. Tur izveidota atpūtas vieta, kur var sarīkot pikniku. Neskatoties uz to, ka esam izbraukuši jau visus ezerus, piedāvājam jums pastaigāties un aiziet līdz 0,5 km attālo Čertoka ezeru jeb Velnezeru. Tas ir ļoti interesants ezers. Latvijas Valsts meži ir parūpējušies par to, lai būtu informatīva un komfortabla iepazīšanās ar ezeru. Bet neatklāsim visas kārtis!

Atbrauciet un paši izbaudiet Latgales dabu, bet mēs parūpēsimies, lai jūsu atpūta noritētu ērti un komfortabli.

Atpūties aktīvi, atpūties Latgalē!!!