Esiet sveicināti Latgalē!

Latgale – ezeriem bagātākais reģions Baltijas valstīs, kas saglabājis savu kultūras mantojumu, tradīcijas un patstāvīgi attīstās, reģions ar īpašu dabu un īpašiem cilvēkiem.
Šajā teritorijā atrodas vairāk nekā divi tūkstoši ezeru.

Latgalē Jūs labi atpūtīsities, baudot savdabīgas ainavas, svaigu gaisu, satiekoties ar viesmīlīgiem cilvēkiem un apmeklējot kultūras pasākumus.

Latgale ir sena latvju zeme, kura aizņem gandrīz vienu ceturto daļu Latvijas. Latgalē dzīvo aptuveni trešdaļa Latvijas iedzīvotāju. Vēsturiski par Latgali tika dēvēta Latvijas teritorija uz austrumiem no Daugavas, no lībiešu cilts robežas līdz slāvu robežām. Senā Latgale (tagadējā Vidzeme un Latgale),
esot poļu pakļautībā 16. gadsimtā, saucās „Pārdaugavas hercogiste”.

Tūrists ar Latgales vēsturi var iepazīties jau pirms ceļojuma sākšanas un Latgales vēsturiskos notikumus vērā ņemt arī visa ceļojuma laikā,jo tikai tad saprotami tie kontrasti, kas novērojami šajā novadā.

Ne velti Latgale tiek dēvēta par Zilo ezeru zemi. Latgalē atrodas Latvijas lielākais ezers Lubāns (82,1km2) un dziļākais ezers Drīdzis (maks. dziļums 63m), kas dziļākais Baltijā, otrs Latvijā lielākais ezers Rāzna atrodas netālu no Rēzeknes pilsētas. Unikāls dabas liegums ir Ežezers ar 36 salām, bet teikām apvītais Velnezers slavens ar savu īpatnējo ūdens krāsu.

Latgale tūristus sveicina ar saviem gleznainajiem dabas skatiem: paugurainās mozaīkveida ainavas ar daudziem ezeriem, mežiem, pakalniem, kā arī ģeoloģiskie objekti-dižakmeņi (Latvijas lielākais dižakmens atrodas Nīcgalē(130 m3)), gravas, kraujas. Latgales kultūrainavai raksturīgi krucifiksi ceļmalās, baltie dievnamu torņi pāri siliem, pilskalni, muizas un pilis. Pasaules mēroga katolicisma svētvietu Aglonas baziliku ik gadus apmeklē tūkstošiem svētceļnieku no tuvas un tālas apkārtnes.

Latgales podnieku darinātā keramika-krūkas, podi, svečturi, vāzes, šķīvji, svilpaunieki – ir tradicionālā Latgales vizītkarte. Katrs Latgales podnieks darbojas savā īpašā stilā, atstājot personīgo rokrakstu Latgales amatniecībā. Arī lupatu segu aušana, dažādu adījumu, tamborējumu, kokgriezumu, klūdziņu pinumu veidošana ir Latgalē populāri amati un atspoguļo novada lietišķās mākslas īpatnības.

Tveriet spieķi un somu vai velosipēdu un mugursomu vai pakojiet ceļojuma somas sava auto bagāžā un pārliecinieties, ka Latgale ir vieta, kur katrs var atpūsties, gūt iespaidus un stiprināt veselību!